Νταρουσάφακα-Κλουζ Ναπόκα 101-103: Διπλό στην Κωνσταντινούπολη και πρώτη θέση για τους Ρουμάνους

Η Κλουζ Ναπόκα έκανε την έκπληξη και επικράτησε της Νταρουσάφακα με 103-101 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 5-1 και στους έντεκα πόντους, ενώ η Τουρκική ομάδα έπεσε στο 2-4 και στους οχτώ πόντους.

Η Νταρουσάφακα είχε το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά, όμως η Κλουζ-Ναπόκα προηγήθηκε με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (51-49). Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 29-18, προηγήθηκαν με εννιά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (78-69). Η Κλουζ Ναπόκα πέρασε στην αντεπίθεση στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 34-23, ανέτρεψε τις καταστάσεις και νίκησε με 103-101, με αποτέλεσμα να βγει πρώτη και να περάσει απευθείας στην επόμενη φάση.

Από την Κλουζ Ναπόκα διακρίθηκε ο Γκούζμαν (7ρ. και πέντε ασίστ) με 26 πόντους, με τους Μπράουν και Χόνγκ να σκοράρουν από 19 πόντους έκαστος. Από την Νταρουσάφακα ξεχώρισαν οι Οζντεμίρογλου και Ολασένι με 19 και 18 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 24-26, 49-51, 78-69, 101-103