Έτσι νίκησε η Λοκομοτίβ Κουμπάν την Τσμόκι Μινσκ (vid)

Δείτε τις καλύτερες φάσεις από την νίκη της Λοκομοτίβ Κουμπάν επί της Τσμόκι Μινσκ με 92-87, με αποτέλεσμα η Ρωσική ομάδα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 1-1, ενώ η ομάδα από την Λευκορωσία έπεσε στο 0-2.

Αν και η Τσμόκι Μινσκ ξεκίνησε δυνατά και είχε τον πρώτο λόγο στο προβάδισμα, η Λοκομοτίβ Κουμπάν ανέτρεψε τις καταστάσεις και ήταν μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-18).  Η Ρωσική ομάδα συνέχισε δυναμικά στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (39-33).

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 28-21, προηγήθηκαν με 13 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-54). Αν και η Τσμόκι Μίνσκ απείλησε και έκανε ένα επί μέρους σκορ 33-25 στην τέταρτη περίοδο, η Λοκομοτίβ Κουμπάν διαχειρίστηκε αποτελεσματικά την κατάσταση και νίκησε με 92-87.

Από την Λοκομοτίβ Κουμπάν ξεχώρισαν οι ΜακΚόλουμ (8 ασίστ) και Μότλει (9ρ.) με 38 και 19 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Τσμόκι Μινσκ διακρίθηκαν οι Βάρνερ και Μπελιάνκου με 29 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-18, 39-33, 67-54, 92-87