Ούνικς-Ζιελόνα Γκόρα 92-63: Φόρτσαρε στο δεύτερο μέρος και επικράτησε

Η Ούνικς Καζάν, υπό τις οδηγίες του Βέλιμιρ Περάσοβιτς νίκησε την Ζιελόνα Γκόρα του κόουτς Βίντιν με 92-63 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 2-0, με την Πολωνική ομάδα να πέφτει το ρεκόρ της στο 0-2.

Η Ούνικς Καζάν ξεκίνησε πιο δυνατά τον αγώνα, με την Ζιελόνα Γκόρα να πιέζει και να κρατάει χαμηλά την  διαφορά, με τους "πράσινους" να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-21). Οι γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο στο προβάδισμα στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-39).

H Ούνικς Καζάν πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και με ένα επί μέρους σκορ 21-11, προηγήθηκε με 18 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-50). Η ομάδα από το Καζάν συνέχισε να διευρύνει το προβάδισμα της και στην τέταρτη περίοδο και πάρα την πίεση της Πολωνικής ομάδας, είχε ένα επί μέρους σκορ 24-13 και νίκησε την Ζιελόνα Γκόρα με 92-63.

Από την Ούνικς Καζάν διακρίθηκαν οι Χεζόνια και Κλιμένκο με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Ζιελόνα Γκόρα ξεχώρισαν οι Νέναντιτς και Άπιτς με 13 και 11 πόντους.

Δεκάλεπτα: 22-21, 47-39, 68-50, 92-63