Τόφας-Μπεσίκτας 80-72: Τρίτη σερί νίκη για την ομάδα του Πρίφτη

Η Τόφας νίκησε εντός έδρας την Μπεσίκτας με 80-72 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 4-1, ενώ οι "ασπρόμαυροι" έπεσαν στο 1-4.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν το πάνω χέρι στην αρχή του αγώνα και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-36).

Αν και η Τόφας έκανε ένα επί μέρους σκορ 23-16 στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το προβάδισμα τους και ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-59). Η Τόφας συνέχισε πολύ δυνατά στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 21-10, ανέτρεψε τα δεδομένα και νίκησε εντός έδρας την Μπεσίκτας με 80-72.

Από την Τόφας διακρίθηκαν οι Γκρέι και Μιλάκνις με 17 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπεσίκτας ξεχώρισαν οι Ουλουμπάι και Μούνεϊ με 22 και 17 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 15-21, 36-46, 59-62, 80-72