Μπουρσασπόρ-Εφές 88-86: Υπέταξαν τους πρωταθλητές Ευρώπης οι πράσινοι

Η Μπουρσασπόρ νίκησε εντός έδρας την Εφές με 88-86 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 4-0, ενώ οι μπλε έπεσαν στο 3-1.

Προβάδισμα για τους γηπεδούχους στην πρώτη περίοδο (20-19), η Εφες ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-42).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους "πράσινους" να προηγούνται με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-67). Αν και η Εφές πίεσε στην τέταρτη περίοδο, η Μπουρσασπόρ διατήρησε το προβάδισμα και νίκησε εντός έδρας με 88-86.

Από την Μπουρσασπόρ διακρίθηκαν οι Κλέμονς και Μπιτίμ με 24 και 21 πόντους αντίστοιχα. Από την Εφες ξεχώρισε ο Κλάιμπερν που σκόραρε 28 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-19,42-45, 72-67, 88-86