Φενέρμπαχτσε-Κόνιασπορ 85-71: Με υπογραφή των Έντουαρντς και Μότλει

Η Φενέρμπαχτσε νίκησε εντός έδρας την Κόνιασπορ με 85-71 και έκανε το 3/3, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 2-1.

Η Φενέρμπαχτσε είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-15). Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 22-12, προηγήθηκαν με 13 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-27).

Η ομάδα του κόουτς Δημήτρη Ιτούδη κράτησε την απόσταση στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με 17 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (61-44). Η Φενέρμπαχτσε διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Κόνιασπορ με 85-71.

Από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκαν οι Έντουαρντς και Μότλει με 20 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Κόνιασπορ ξεχώρισαν οι Έντι και Σουλάιμον με 18 και 15 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 18-15, 40-27, 61-44, 85-71