Τόφας-Μπουγιουκτσεκμετσέ 92-53: Καταιγιστική ομάδα του Πρίφτη στην πρώτη αγωνιστική

Η Τόφας υπό τις οδηγίες του κόουτς Πρίφτη νίκησε την Μπουγιουκτσεκμετσέ με 92-53, για την πρώτη αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Σαρωτική ήταν η ομάδα του Έλληνα προπονητή, Δημήτρη Πρίφτη στην αρχή του αγώνα, οπού δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης στον αντίπαλο και προηγήθηκε με 23 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-21).

Η Τόφας συνέχισε να διευρύνει το προβάδισμα της στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε την Μπουγιουκτσεκμετσέ με 92-53, για την πρεμιέρα του τουρκικού πρωταθλήματος.

Από την Εδες διακρίθηκαν οι Μπραϊμό και Τουρέ με 13 και δώδεκα πόντους αντίστοιχα, ενώ σκόραραν και οι δώδεκα που χρησιμοποίησε ο Έλληνας κόουτς. Από την Μπουγιουκτσεκμετσέ ξεχώρισε ο Χάρις με δέκα πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-10, 44-21, 67-38, 92-53