Γιαλόβασπορ-Φενέρμπαχτσε 60-86: Άνετη νίκη για τους κίτρινους ενόψει Αρμάνι Μιλάνο

Η Φενέρμπαχτσε "άλωσε" την έδρας της Γιαλόβασπορ, επικρατώντας εκτός έδρας με 86-60, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 6-1, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσανσ το 2-5.

Αν και οι γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο στα πρώτα λεπτά, η Φενέρμπαχτσε με ένα επί μέρους σκορ 10-2, προηγήθηκε με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-20). Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 24-13 και προηγήθηκαν με 14 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-33).

Οι κίτρινοι "έχτισαν" μαι διψήφια διαφορά πόντων στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-49). Η Φένερμπαχτσε πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 21-11 επικράτησε της Γιαλόβασπορ μρ 86-60. Υπενθυμίζουμε ότι η Φενέρμπαχτσε θα αντιμετωπίσει την Αρμάνι Μιλάνο την Παρασκευή (12/11) για την ένατη αγωνιστική της EuroLeague.

Από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκαν οι Ντουβερίογλου και Βέσελι (10ρ.) με 14 και 12 πόντους αντίστοιχα. Από την Γιαλόβασπορ ξεχώρισαν οι Κονκλίν και Γουίλιαμς με 13 και 11 πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-23, 33-47, 49-65, 60-86