Έτσι νίκησε η Γκαζιαντέπ την Γαλατασαράι (vid)

Δείτε τις καλύτερες φάσεις από την εντός έδρας νίκη της Γκαζιαντέπ επί της Γαλατασαράι με 74-66, για την έβδομη αγωνιστική του Τουρκικού πρωταθλήματος.

Αν και η Γαλατασαράι ξεκίνησε καλύτερα και ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-15), οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 16-9, προσπέρασαν μπροστά και προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (31-27).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με την Γκαζιαντέπ να έχει τον πρώτο λόγο και να νικάει εντός έδρας την Γαλατασαράι με 74-66.

Από την Γκαζιαντέπ διακρίθηκαν οι Ντόιλε και Καμπά (12ρ.) με 18 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Γαλατασαράι ξεχώρισε ο Τρίμπλ με 22 πόντους, με τους Μπλάκσιρ και Μποστ να σκοράρουν από 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 15-18, 31-27, 47-44, 74-66