Τούρκ Τέλεκομ-Τόφας 72-74: Η ομάδα από την Προύσα νίκησε τους Χάρισον και Έλις

H Tόφας "άλωσε" την Άγκυρα και νίκησε εκτός έδρας την Τούρκ Τέλεκομ, στην οποία αγωνίζονται ο Οκτάβιους Έλις και ο Άαρον Χάρισον με 74-72 για την πρώτη αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Η Τουρκ Τέλεκομ ξεκίνησε πιο δυνατά τον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-16).  Η Τόφας πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 21-11, προσπέρασε και προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (37-33).

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και με ένα επί μέρους σκορ 25-11, πήρε ξανά το προβάδισμα και προηγήθηκε με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (58-48).  Η Τόφας ξέφυγε στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 26-14 και κατάφερε να νικήσει την Τούρκ Τέλεκομ με 74-72.

Από την Τόφας ξεχώρισαν οι Ζούμπτσιτς και Ουγκουρλού με 15 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Τούρκ Τέλεκομ διακρίθηκε ο Χάρισον με 16 πόντους, με τον Γκεγίκ και Ντόκινς να σκοράρουν από 14 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 22-16, 33-37, 58-48, 72-74