Μπρεογκάν-Ρεάλ 96-72: Καταγιστική η ομάδα της Γαλικίας επικράτησε των μερένγχες

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε εκτός έδρας την Μπρεογκάν με 96-72 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 21-5, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 13-13.

Σαρωτική η Μπρεογκάν στην αρχή του αγώνα και είχε το πάνω χέρι, για αυτό ήταν μπροστά με εννέα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-12). Οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (39-34).

Οι "κόκκινοι-μπλε" ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 31-17, προηγήθηκαν με 19 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (70-51). Η Μπρεογκάν διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Ρεάλ Μαδρίτης με 96-72.

Από την Μπρεογκάν διακρίθηκε ο Χόλατζ με 21 πόντους, με τους Μπάφμορθ και Νάκιτς να βάζουν από 17 πόντους έκαστος. Από την Ρεάλ Μαδρίτης ξεχώρισαν οι Μούσα και Κοζέρ με 14 και 13 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 21-12, 39-34, 70-51, 96-72