Μπαρτσελόνα – Τενερίφη 67-65: Με το ζόρι

Η Μπαρτσελόνα δεν έχει βρει ακόμα τα πατήματα της, κάτι που φάνηκε και στο παιχνίδι πρωταθλήματος με την Τενερίφη, με τους Καταλανούς να επικρατούν με τα… χίλια ζόρια με 67-65, παρά το γεγονός πως είχαν διψήφιο προβάδισμα, στα πρώτα λεπτά της τέταρτης περιόδου.

Χαρακτηριστικό της άσχημης εικόνας του συνόλου του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους, το πρώτο δεκάλεπτο, με την Μπάρτσα να σκοράρει μόλις 10 πόντους (10-12).

Ο Λαπροβίτολα, με 25 πόντους, ήταν ο μοναδικός παίκτης των γηπεδούχων που ξεχώρισε, με τον Γιοκουμπάιτις να ακολουθεί με εννιά, τον Πάουλι με οκτώ και τον Σανλί με επτά πόντους.

Για την Τενερίφη, που επέστρεψε από το -14 της τελευταίας περιόδου (57-43), ο Σαλίν είχε 20 πόντους με 6/10 τρίποντα, με τον Κουκ να ακολουθεί με 16.

Τα δεκάλεπτα: 10-12, 27-25, 48-42, 67-65