Με απίθανο καλάθι στη λήξη πέρασε η Γκραν Καναρια από την Μάλαγα (vid)

Με buzzer beater του Κράμερ, η Γκράν Κανάρια επικράτησε εκτός έδρας της Ουνικάχα Μάλαγα με 80-79, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του Ισπανικού πρωταθλήματος.

Αν και η Γκραν Κανάρια ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (38-34), η Ουνικάχα Μάλαγα πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και με ένα επί μέρους σκορ 28-19, προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-57). Παρότι οι γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο στο προβάδισμα στην τέταρτη περίοδο, οι ¨νησιώτες" με ένα επί μέρους σκορ 23-17 και ένα buzzer beater του Κράμερ, κατάφερε να νικήσει εκτός έδρας την Ουνικάχα Μάλαγα με 80-79.

Από την Γκραν Κανάρια διακρίθηκαν οι Σλότερ και Σάλβο με 16 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Ουνικάχα Μάλαγα διακρίθηκαν οι Φερνάντες και Μπουτέιγ με 20 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 15-20, 34-38, 62-57, 79-80