Βαλένθια-Μπέτις 87-81: Βήμα οχτάδας για τις νυχτερίδες

Η Βαλένθια νίκησε εντός έδρας την Ρεάλ Μπέτις με 87-81 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 14-13, ενώ οι "πρασίνοι" έπεσαν στο 6-21.

Η Μπέτις ξεκίνησε πιο δυναμικά στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-16). Η Βαλένθια ανέβηκε στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους "πράσινους" να βρίσκουν απαντήσεις και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-38).

Οι "νυχτερίδες" πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 32-16, προηγήθηκαν με 14 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (70-56). Αν και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 25-17, η Βαλένθια διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εντός έδρας την Μπέτις με 87-81.

Από την Βαλένθια διακρίθηκαν οι Ντούμπλιεβιτς και Έβανς με 17 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπέτις ξεχώρισαν οι Μοντέρο και Τζόνσον με 20 και 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 16-21, 38-40, 70-56, 87-81