Μονακό-Μπουρζ 92-102: Η ομάδα της Ανατολικής Γαλλίας άφησε εκτός Leaders Cup τους Μονεγάσκους

H Mπουρζ νίκησε την Μονακό με 102-92 για τα προημιτελικά του Leaders Cup, με αποτέλεσμα να προκριθεί στους "4" της διοργάνωσης.

Οι δύο ομάδες ήταν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με την Μπουρζ να είναι μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-18). Η ομάδα από την Ανατολική Γαλλία διατήρησε την διαφορά της στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (50-43).

Η ομάδα από την περιοχή Αίν προστάτεψε το προβάδισμα της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-66). Η Μπουρζ ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Μονακό με 102-92, με αποτέλεσμα να προκριθεί στα ημιτελικά του Leaders Cup.

Από την Μπουρζ διακρίθηκαν οι Πάλμερ και Μάσενατ με 18 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Μονακό ξεχώρισαν οι Τζέιμς και Μονέκε με 26 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-22, 43-50, 66-72, 92-102