Οι καλύτερες φάσεις του αγώνα Ροάν-Βιλερμπάν (vid)

Η Ροάν υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Βιλερμπάν με 89-83, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 2-3 (12η θέση), ενώ οι "ασπρόμαυροι" έπεσαν στο 3-3 (7η θέση).

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-18), αλλά οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-44).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους μπλε να προηγούνται με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-61). Η Ροάν διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Βιλερμπάν με 89-83.

Από την Ροάν διακρίθηκαν οι Μάρτς και Ρός με 33 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Ντε Κολο και Ομπασοχάν με 34 και δώδεκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-18, 44-46, 66-61, 89-83