Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα Μονακό-Μπουρζ (vid)

Δείτε τις καλύτερες φάσεις από την εντός έδρας νίκη της Μονακό επί της Μπουρζ με 98-94, για την έκτη αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Με αυτήν την νίκη, η Μονακό έκανε το 6/6, ενώ η Μπουρζ έπεσε στο 3-3.

Αν και οι γηπεδούχοι είχαν το πρώτο λόγο και πήραν προβάδισμα με 14 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (55-41), η Μπουρζ ανέτρεψε τις καταστάσεις και προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (70-66). Η Μονακό ήταν πιο αποτελεσματική στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Μπουρζ με 98-94.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Λόιντ και Οκόμπο με 18 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπουρζ ξεχώρισαν οι Φλόιντ και Πάλμερ με 25 πόντους έκαστος.

Υπενθυμίζουμε ότι η Μονακό θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό, την Πέμπτη (27/10), για την πέμπτη αγωνιστική της Euroleague.

Τα δεκάλεπτα: 30-19, 55-41, 66-70, 98-94