Βιλερμπάν-Μονακό 91-54: Με εμφατικό τρόπο ισοφάρισαν σε 1-1 οι ασπρόμαυροι

Η Βιλερμπάν νίκησε εντός έδρας την Μονακό με 91-54 και έκανε το 1-1 στην σειρά του Γαλλικού πρωταθλήματος,

Καταιγιστική η Βιλερμπάν στην αρχή του αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με 16 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-12). Οι "ασπρόμαυροι" ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 22-11, προηγήθηκαν με 27 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-23).

Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 22-14, προηγήθηκαν με 35 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-37).  Η Βιλερμπάν διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Μονακό με 91-54, κάνοντας το 1-1 στην σειρά του Γαλλικού πρωταθλήματος.

Δεκάλεπτα: 28-12, 50-23, 72-37, 91-54