Γιουβέντους-Λιετκαμπέλις 93-94: Με υπογραφή του Καλαιτζάκη

Η Λιετκαμπέλις νίκησε εκτός έδρας την Γιουβέντους με 94-93 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 19-5 (3η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 11-11 (5η θέση).

Οι δύο ομάδες είχαν τις καλές τους περιόδους στα πρώτα λεπτά, με την Γιουβέντους να είναι μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-37). Αν και η ομάδα από την Πανεβέζις ισοφάρισε στο 29' λεπτό (52-52), οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (54-52). Η Γιουβέντους είχε τον πρώτο λόγο στην τέταρτη περίοδο, με την Λιετκαμπέλις να πιέζει και η αναμέτρηση να γίνεται ντέρμπι και να είναι ισόπαλο το σκορ στο τέλος της κανονικής περιόδου (76-76). Η Λιετκαμπέλις ήταν πιο αποτελεσματική στο έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης και νίκησε εκτός έδρας την Γιουβέντους με 94-93.

Από την Λιετκαμπέλις διακρίθηκε ο Καλαιτζάκης με 25 πόντους, τέσσερα ριμπάουντ και τέσσερις ασίστ σε 38:54 λεπτά. Από την Γιουβεντούς ξεχώρισαν οι Γκετσεβίτσιους και Μίλερ με 26 και 16 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 17-17, 40-37, 54-52, 76-76 (τέλος της τέταρτης περιόδου), 94-95 (τέλος της α' παράτασης)