Μακάμπι Τ.Α.-Νες Ζιόνα 93-89: Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του λαού

Η Μακάμπι Τελ Αβιβ υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Νες Ζιόνα με 93-89 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 12-7 (3η θέση), με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 9-10 (8η θέση).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Μακάμπι Τελ Αβιβ να είναι μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (33-25). Οι γηπεδούχοι κράτησαν την διαφορά τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (51-46).

Η Μακάμπι Τελ Αβιβ διατήρησε το προβάδισμα της στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε εντός έδρας την Νες Ζιόνα με 93-89.

Από την Μακάμπι Τελ Αβιβ διακρίθηκαν οι Γουίλμπεκιν και Νάναλι με 23 πόντους έκαστος. Από την Νες Ζιόνα ξεχώρισαν οι Γκάρετ και Σοάρες με 22 και 18 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 33-25, 51-46, 78-70, 93-89