Μονακό-Ροάν 86-80: Ζορίστηκαν αλλά στο τέλος βρήκαν τις λύσεις οι Μονεγάσκοι

Η Μονακό νίκησε εντός έδρας την Ροάν με 86-80 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 15-7 (2η θέση), ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 10-13 (11η θέση).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Ροάν να είναι πιο αποτελεσματικοί και να είναι μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (30-22). Η Μονακό ανέτρεψε τις καταστάσεις στην δεύτερη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 30-19 και προηγήθηκε με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (52-49).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, με τους Μονεγάσκους να προηγούνται με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (70-66). Η Μονακό ήταν πιο αποτελεσματική στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Ροάν με 86-80.

Από την Μονακό διακρίθηκε ο Μπέικον με 15 πόντους, με τους Λι και Γκρέι να σκοράρουν από 13 πόντους έκαστος. Από την Ροάν ξεχώρισαν οι Μπερχαμενέσκελ και Μάρτς με 23 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 22-30, 52-49, 70-66, 86-80