Λεβαλουά-Βιλερμπάν 83-81: Ο Κάμινγκς υπέταξε τους ασπρόμαυρους

Η Λεβαλουά νίκησε εντός έδρας την Βιλερμπάν με 83-81 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 16-6 (1η θέση), ενώ οι ασπρόμαυροι έπεσαν στο 15-7 (2η θέση).

Αν και η Βιλερμπάν πήρε προβάδισμα με τέσσερις πόντους (8-4, 3' λεπτό), η Λεβαλουά ανέβασε ρυθμό και προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-20). Οι "ασπρόμαυροι" είχαν τον πρώτο λόγο στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-41).

Οι γηπεδούχοι κράτησαν την διαφορά τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με την ομάδα από την Λυών να μειώνει, αλλά προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-61).  Το ματς έγινε ντέρμπισ την τέταρτη περίοδο, με την Λεβαλουά να είναι πιο αποτελεσματική και να νικάει εντός έδρας την Βιλερμπάν με 83-81.

Από την Λεβαλουά διακρίθηκαν οι Κάμινγκς και Χόρνσμπι με 29 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Λάιτι και Τζόουνς με 15 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 24-20, 49-41, 65-61, 83-81