Ιταλία: Άνετες νίκες για Αρμάνι Μιλάνο και Σάσαρι

Οι Αρμάνι Μιλάνο και Σάσαρι νίκησαν τις Τριέστε και Βίρτους Ρόμα, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του Ιταλικού πρωταθλήματος.

Αναλυτικά:

Τριέστε- Αρμάνι: 65-87

Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι από τα πρώτα λεπτά (26-12) και βρέθηκε μπροστά με εννιά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-36). Η Αρμάνι με ένα επί μέρους 24-9 πέρασε μπροστά με 69-45 στο τέλος της τρίτης περιόδου. Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα και οι Μιλανέζοι νίκησαν την Τριέστε με 87-65.

Από την Τριέστε ξεχώρισαν οι Ντόιλε και Αλβίτι με 17 και 13 πόντους, ενώ από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκε ο ΛεΝτέι  με 18 πόντους, 14 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ οι Ντατόμε και Σίλντς είχαν από 13 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 12-26, 36-45, 45-69, 65-87

Βίρτους Ρόμα-Σάσαρι: 72-92

Η Σάσαρι ξέφυγε με 19 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-23) και διατηρώντας την διαφορά, κάταφερε να πάρει το "διπλό" στην έδρα της Βίρτους Ρόμα με 92-72.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Μπαλντάσο και Γουίλσον με 29 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Σάσαρι διακρίθηκαν οι Σπίσου και Τρέιε με 19 και 15 πόντους.

Περίοδοι: 10-21, 23-44, 44-62, 72-92