Κράιλσχαϊμ–Άλμπα 77-101: Σπουδαίο διπλό με «100αρα» για τους Βερολινέζους

Η Άλμπα Βερολίνου νίκησε εκτός έδρας την Κράιλσχαϊμ με 101-77 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 14-1, με τους γηπεδούχους να πέφτουν στο 14-3.

Η Άλμπα Βερολίνου ξεκίνησε δυνατά στα πρωτά λεπτά και ήταν με εννιά πόντους μπροστά στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-19). Αν και οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την διαφορά στους έντεκα πόντους (38-27), η Κράιλσχαϊμ μείωσε και απάντησε, αλλά η Άλμπα είχε προβάδισμα με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (52-44).

Παρότι μέχρι την τρίτη περίοδο, η Κράιλσχαϊμ ήταν κοντά στο σκορ, η Άλμπα Βερολίνου με ένα επί μέρους σκορ 23-9 στην τέταρτη περίοδο και νίκησε με 101-77.

Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισαν οι Λο και Ολίντε με 19 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Κράιλσχαϊμ διακρίθηκαν οι Μακνις και Λασίσι με 14 πόντους έκαστος.

Τα δεκάλεπτα: 19-28, 44-52, 68-78, 77-101