Παρτιζάν-Ανδόρρα 95-70: Στο ρελαντί με κομβικούς Λεντέι και Λεσόρ

Η Παρτιζάν υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Ανδόρρα με 95-70, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 9-4 (2η θέση), ενώ η ομάδα από το Πριγκιπάτο έπεσε στο 6-6 (5η θέση).

Σαρωτικοί ήταν οι γηπεδούχοι στα πρώτα λεπτά, με αποτέλεσμα να προηγηθούν με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-35). Οι "ασπρόμαυροι" διεύρυναν το προβάδισμα τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 15 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (69-54). Η Παρτιζάν ανέβασε ρυθμούς στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 26-16, νίκησε εντός έδρας την Ανδόρρα με 95-70.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Λεντέι και Λεσόρ (12ρ. και τρεις ασίστ) με 20 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από την Ανδόρρα ξεχώρισαν οι Χάναχ και Αρτεάγκα με 17 και 16 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 24-16, 45-35, 69-54, 95-70