Μπούντουσνοστ-Βενέτσια 72-82: Διπλό με υπογραφή Θίοντορ και Μπράμου

Η Βενέτσια έκανε μια σπουδαία νίκη, αφού επικράτησε εκτός έδρας της Μπούντουσνοστ με 82-72 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 6-5 (4η θέση), ενώ η ομάδα από το Μαυροβούνιο έπεσε στο 8-5 (3η θέση).

Η Βενέτσια ξεκίνησε δυνατά στην αναμέτρηση και προηγήθηκε με 22 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-27). Άμεση αντίδραση από τους γηπεδούχους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου με ένα επί μέρους σκορ 22-13, αλλά η Ιταλική ομάδα κράτησε την διαφορά και πήρε προβάδισμα με 13 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-49). Η Βενέτσια διατήρησε την διαφορά της στην τέταρτη περίοδο κατά κύριο λόγο σε διψήφιο αριθμό πόντων και νίκησε εκτός έδρας την Μπούντουσνστ με 82-72.

Από την Βενέτσια διακρίθηκε ο Θίοντοερ με 15 πόντους, με τους Μπράμος και Βατ να σκοράρουν από δώδεκα πόντους έκαστος. Από την Μπούντουσνοστ ξεχώρισαν οι Ριντ και Μίτσοφ με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 13-25, 27-49, 49-62, 72-82