Μπούντουσνοστ-Ούλμ 68-89: «Άλωσε» του πρωτοπόρους η ομάδα του Λάκοβιτς

Η Ουλμ υπό τις οδηγίες του κόοουτς Γιάκα Λάκοβιτς, επικράτησε εκτός έδρας της Μπούντουσνοστ με 89-68 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 5-5, ενώ η ομάδα από το Μαυροβούνιο έπεσε στο 7-3.

Η Ουλμ άρχισε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και ήταν μπροστά με 15 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (30-15). Η Γερμανική ομάδα διατήρησε προβάδισμα σε διψήφια διαφορά πόντων στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 17 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-33).

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να επιβάλλουν τον ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 20 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-48). Η Ούλμ διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Μπούντουσνοστ με 89-68.

πό την Ουλμ διακρίθηκαν οι Χρίστον και Φελίτσιο (10ρ.) με 18 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπούντουσνοστ ξεχώρισαν οι Κόμπς και Πόποβιτς με 17 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 15-30, 33-50, 48-68, 68-89