Παρτιζάν-Τρέντο 97-65: Σαρωτικοί οι Σέρβοι με καθοριστικούς Μαντάρ, Μουρ και Πάντερ

Η Παρτιζάν υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Τρέντο με 97-65, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 7-2, ενώ η Ιταλική ομάδα έπεσε στο 1-8.

Η Παρτιζάν άρχισε εκκωφαντικά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με 19 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-8). Οι γηπεδούχοι "έχτισαν" μια διψήφια διαφορά πόντων στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 22 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (52-30).

Η Σερβική ομάδα κράτησε την διαφορά σε υψηλά επίπεδα και στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με 21 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (74-53). Η Παρτιζάν ανέβασε ρυθμούς στην τέταρτη περίοδο =με ένα επί μέρους σκορ 23-12 και νίκησε εντός έδρας την Τρέντο με 97-65.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκε ο Μαντάρ με 18 πόντους, με τους Μουρ και Πάντερ να σκοράρουν από 17 πόντους έκαστος. Από την Τρέντο ξεχώρισαν οι Μετζανότε και Καρολίνε με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτο: 27-8, 52-30, 74-53, 97-65