Μπόρατς-Παρτιζάν 62-81: Οι Τριφούνοβιτς και Άντζουσιτς έδειξαν τον δρόμο για την νίκη

Η Παρτιζάν επικράτησαν εκτός έδρας της Μπόρατς με 81-62 και έκανε το 6/6, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 0-6.

Οι "ασπρόμαυροι" είχαν το πάνω χέρι στην αρχή του αγώνα και προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-12). Οι φιλοξενούμενοι είχαν το πάνω χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-34).

Σταθεροί ήταν η ομάδα του κόουτς Ζέλικο Ομπράντοβιτς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (55-44). Η Παρτιζάν ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και κάνοντας ένα επί μέρους σκορ 28-17, κατάφερε να νικήσει εκτός έδρας την Μπόρατς με 81-62.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Τριφούνοβιτς και Άντζουσιτς με 15 και δώδεκα πόντους αντίστοιχα, ενώ ο Ιωάννης Παπαπέτρου είχε έξι πόντους, δύο ριμπάουντ και δύο ασίστ σε 23:02 λεπτά. Από την Μπόρατς ξεχώρισε ο Ράντονιτς με 15 πόντους, με τους Χάλε και Νοβάκοβιτς να σκοράρουν από εννέα πόντους έκαστος.

Τα δεκάλεπτα: 12-19, 34-44, 44-55, 62-81