Ζαλγκίρις-Παρτιζάν 74-88: Με κορυφαίο τον Παπαπέτρου πήραν το διπλό οι ασπρόμαυροι

Η Παρτιζάν νίκησε εκτός έδρας την Ζαλγκίρις Κάουνας με 88-74, με τις δύο ομάδες να έχουν ρεκόρ 12-11.

Σαρωτική ήταν η Παρτιζάν στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με έντεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-15). Η σερβική ομάδα διατήρησε την διαφορά της στο δεύτερο δεκάλεπτο σε διψήφιο αριθμό πόντων και προηγήθηκε με 17 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-30).

Αν και οι "πράσινοι" ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, έχοντας ένα επί μέρους σκορ 24-14, με τους "ασπρόμαυρους" να βρίσκουν απαντήσεις και για αυτό προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (61-54). Η Παρτιζάν διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Ζαλγκίρις Κάουνας με 88-74.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Παπαπέτρου και Λεσόρτ με 17 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Ζαλγκίρις ξεχώρισε ο Μπραζντέικις με 17 πόντους, με τους Μπιρούτις και Σμιτς να βάζουν από δέκα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 15-26, 30-47, 54-61, 74-88