Μακάμπι Τ.Α.-Παρτιζάν 90-81: Με υπογραφή των Μπράουν και Κόλσον

Η Μακάμπι Τελ Αβιβ νίκησε εντός έδρας την Παρτιζάν με 90-81 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 10-8, ενώ οι "ασπρόμαυροι" έπεσαν στο 8-10.

Δυνατο ξεκίνημα για την Μακάμπι Τελ Αβιβ, η οποία ήταν μπροστά με έντεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-13). Παρά την πίεση της Παρτιζάν, η Μακάμπι Τελ Αβιβ διατήρησε το προβάδισμα της στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-39).

Αν και η Παρτιζάν μείωσε στους τέσσερις πόντους (46-42,21' λεπτό), η "ομάδα του λαού" υπερασπίστηκε το προβάδισμα της και προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (64-53). Η Μακάμπι Τελ Αβιβ διατήρησε την διαφορά της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Παρτιζάν με 90-81.

Από την Μακάμπι Τελ Αβιβ διακρίθηκαν οι Μπράουν και Κόλσον με 21 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από την Παρτιζάν ξεχώρισαν οι Πάντερ και Έξουμ με 22 και 17 πόντους.

Δεκάλεπτα: 24-13, 46-39, 64-53, 90-81