Ρεάλ-Μακάμπι 98-65: Καταιγιστικοί οι Μαδριλένοι επικράτησαν στο ρελαντί

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε εντός έδρας την Μακάμπι Τελ Αβιβ με 98-65 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 11-6, ενώ η "ομάδα του λαού" έπεσε στο 9-8.

Καταιγιστική η Ρεάλ Μαδρίτης στα πρώτα λεπτά και ήταν μπροστά με 15 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-7). Οι μερένγχες έχτισαν μια διαφορά σε διψήφιο ποσοστό πόντων στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 17 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (51-34).

Οι μπλάνκος πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 27-15, προηγήθηκαν με 29 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (78-49). Η Ρεάλ Μαδρίτης διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Μακάμπι Τελ Αβιβ με 98-65.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Κορνελί και Μούσα με 18 πόντους έκαστος. Από την Μακάμπι Τελ Αβιβ ξεχώρισαν οι Άνταμς και Νέμπο με 15 και έντεκα πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 22-7, 51-34, 78-49, 98-65