Ρεάλ-Βιλερμπάν 92-73: Με υπογραφή των Πουαριέ και Μούσα

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε εντός έδρας την Βιλερμπάν με 92-73 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 10-5, ενώ οι "ασπρόμαυροι" έπεσαν στο 6-9.

Με εναλλαγές στο σκορ ξεκίνησε το παιχνίδι στο πρώτο πεντάλεπτο. Η Ρεάλ στο επόμενο χρονικά πεντάλεπτο είχε τον πρώτο λόγο και ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-22). Καταιγιστική οι μερένγχες στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 20-12, προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-34).

Οι Μαδριλένοι κράτησαν την απόσταση τους κυρίως σε διψήφιους πόντους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (70-59). Η Ρεάλ ανέβασε ταχύτητα στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 22-14, κατάφερε να νικήσει εντός έδρας με 92-73.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Πουαριέ και Μούσα με 19 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Νουά και Τάιους με 17 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 25-22, 45-34, 70-59, 92-73