Μπάγερν-Αρμάνι 81-83: Ανατροπή για τους Μιλανέζους που βύθισε κι άλλο τους Βαυαρούς

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εκτός έδρας την Μπάγερν Μονάχου με 83-81 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 3-1, ενώ οι Βαυαροί έπεσαν στο 0-4.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα έξι λεπτά (13-14), με την Μπάγερν να κάνει ένα επί μέρους σκορ 9-2 και να είναι μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-16). Οι Βαυαροί είχαν το πάνω χέρι και ήταν στο +14 στο 15' λεπτό (40-26), με τους Μιλανέζους να μαζεύουν την διαφορά, αλλά οι γηπεδουχοι προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-37).

Αν και οι φιλοξενούμενοι προσπέρασαν και έκαναν το +4 στο 25' λεπτό (57-53), η γερμανική ομάδα είχε καλύτερη διαχείριση και περισσότερη ώρα το προβάδισμα, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-63). Συνεχώς γινόντουσαν εναλλαγές στην τέταρτη περιόδου και οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ. To τρίποντο του Μπάρον στα 21'' πριν το τέλος και οι δύο βολές που έχασε ο Νικ Βέιλερ Μπαμπ, διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα στο 83-81, με την Αρμάνι Μιλάνο να παίρνει την νίκη.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Μέλι και Ντέιβις με 17 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπάγερν Μονάχου ξεχώρισαν οι Γουίνστον και Ζίπτσερ με 20 και 13 πόντους.
Δεκάλεπτα: 22-16, 43-37, 66-63, 81-83