Μακάμπι Τ.Α.-Μονακό 78-70: Ανατροπή από το -19 με υπογραφή των Μπόλντγουιν και Λορέντζο Μπράουν

Η Μακάμπι Τελ Αβιβ νίκησε εντός έδρας την Μονακό με 78-70 και οι δύο ομάδες έχουν ρεκόρ 2-1.

Αν και η Μακάμπι Τελ Αβιβ πήρε προβάδισμα με πέντε πόντους (7-2), η Μονακό με ένα επί μέρους σκορ 18-7, προσπέρασε και ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-14). Η ομάδα από το Πριγκιπάτο πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και ήταν στο +19 σε δύο περιπτώσεις, ενώ πήρε προβάδισμα με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-31).

Η "ομάδα του λαού" πίεσε στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, αλλά οι Μονεγάσκοι βρήκαν απαντήσεις και προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (59-52). Η Μακάμπι Τελ Αβιβ ανέβασε ταχύτητα στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 26-11, έκανε την ανατροπή και νίκησε εντός έδρας την Μονακό με 78-70.

Από την Μακάμπι Τελ Αβιβ διακρίθηκαν οι Μπόλντγουιν και Λορέντζο Μπράουν με 21 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Μονακό ξεχώρισαν οι Τζόρνταν Λόιντ και Μάικ Τζέιμς με 21 και 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 14-20, 31-42, 52-59, 78-70