Εφές-Αρμάνι 77-83: Μεγάλο come back και κοντά στην 3η θέση το Μιλάνο

Η Αρμάνι νίκησε εκτός έδρας την Εφες με 83-77 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 17-8, με την τουρκική ομάδα να πέφτει στο 14-11. Η Ιταλική ομάδα κρατάει στο χέρι της, την τρίτη θέση και παράλληλα επιτρέπει στον Ολυμπιακό, με μία νίκη να... κλειδώσει το πλεονέκτημα της έδρας, όμως, μετά το διπλό του Σινάν Ερντέμ, δύσκολα οι "ερυθρόλευκοι" θα πάνε πιο ψηλά από την τέταρτη θέση.

Η Εφές είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με εννέα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (30-21). Οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι και στο δεύτερο δεκάλεπτο και ανέβασαν την διαφορά τους σε διψήφιο αριθμό πόντων, με αποτέλεσμα να προηγηθούν με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (51-36).

Η Ιταλική ομάδα ανέβασε ρυθμούς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και έκανε την ανατροπή με ένα επί μέρους σκορ 26-10, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-61). Η αναμέτρηση έγινε ντέρμπι  στην τέταρτη περίοδο, με τους φιλοξενούμενους με οχτώ σερί πόντους, να έχουν προβάδισμα με επτά πόντους στο 36' λεπτό (77-70). Η Αρμάνι διατήρησε την διαφορά της στα εναπομείναντα λεπτά και νίκησε εκτός έδρας την Εφες με 83-77.

Από την Αρμάνι διακρίθηκαν οι Ντατόμε και Χολ με 14 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Εφες ξεχώρισαν οι Μίτσιτς (2ρ. και πέντε ασίστ) και Μοερμάν (9ρ.) με 27 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 30-21, 51-36, 61-62, 77-83

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή. Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.