Μπασκόνια-Άλμπα 85-68: Τρίτη σερί νίκη για τους Βάσκους που ελπίζουν

Η Μπασκόνια πέτυχε την τρίτη σερί της νίκη, επικρατώντας εντός έδρας της Άλμπα Βερολίνου με 85-68 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 10-15 (12η θέση), με την Γερμανική ομάδα να πέφτει στο 9-13 (11η θέση).

Η Μπασκόνια ξεκίνησε καλύτερα παρά την πίεση της Άλμπα Βερολίνου και ήταν μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-19). Η ομάδα από την Βιτόρια πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 23-12, προηγήθηκε με 13 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-31).

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν απαντήσεις και ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και μείωσε με ΄δύο πόντους (62-60, 29' λεπτό). Οι Βάσκοι ήταν αποτελεσματικοί στο επόμενο λεπτό και προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (64-60). Οι παίκτες της Μπασκόνια ήταν καταιγιστικοί στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 21-8, νίκησαν εντός έδρας την Άλμπα Βερολίνου με 85-68.

Από την Μπασκόνια διακρίθηκαν οι Γκιεντράιτις και Μπόλντγουιν (7ρ. και δέκα ασίστ) με 22 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισαν οι Σμιθ και Ντα Σίλβα με 16 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-19, 44-31, 64-60, 85-68

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.