Ρεάλ-Άλμπα Βερ. 87-64: Στο ρελαντί οι μερένγχες

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε άνετα την Άλμπα Βερολίνου με 87-64 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 12-3, ενώ η Γερμανική ομάδα έπεσε στο 5-10.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στα πρώτα λεπτά, με την Ρεάλ Μαδρίτης να είναι μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-16). Οι μερένγχες πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 24-10, προηγήθηκαν με 17 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-26).

Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 14 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-46). Η Ρεάλ Μαδρίτης ανέβασε ρυθμούς στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 27-18, κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Άλμπα Βερολίνου με 87-64.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Ταβάρες (7ρ. και μία ασίστ) και Ρούντι Φερνάντες με 17 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισαν οι Τίμαν και Ολίντε με 11 και 10 πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-16, 43-26, 60-46, 87-64

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.