Άλμπα Βερ.-Αρμάνι 81-76: Mε μπροστάρη τον Έρικσον επικράτησαν οι Γερμανοί

Με κορυφαίο τον Μάρκους Έρικσον, η Άλμπα Βερολίνου έκανε την έκπληξη και επικράτησε της Αρμάνι Μιλάνο με 81-76 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 5-8, ενώ η Ιταλική ομάδα έπεσε στο 8-5.

Οι δύο ομάδες είχαν τα καλά τους διαστήματα στα πρώτα λεπτά, με την Άλμπα Βερολίνου να είναι μπροστά με τεσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-15). Οι γηπεδούχοι διεύρυναν την διαφορά τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με εννιά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-34).

Οι Βερολινέζοι κράτησαν την απόσταση τους στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 12 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-56). Στην τέταρτη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση και προσπέρασαν μπροστά (72-71, 35' λεπτό), με την Άλμπα Βερολίνου να διαχειρίζεται ιδανικά την κατάσταση και να επικρατεί εντός με 81-76.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Έρικσον (4ρ. και μία ασίστ) και Λο (5ρ. και έξι ασίστ) με 21 και 12 πόντους αντίστοιχα. Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν οι Ντιλέινι και Χάινς με 12 και 10 πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-15, 43-34, 67-56, 81-76