Ούνικς-Άλμπα 85-71: Φόρτσαραν στο δεύτερο μέρος και πήραν την νίκη

Η Ούνικς Καζάν αν και ήταν πίσω με οχτώ πόντους στο ημίχρονο (48-40), κατάφερε να ανεβάσει ρυθμούς στο δεύτερο μέρος και να επικρατήσει εντός έδρας της Άλμπα Βερολίνου με 85-71, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 6-5, ενώ η Γερμανική ομάδα έπεσε στο 3-8.

Η Άλμπα Βερολίνου ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με 13 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-13). Η Γερμανική ομάδα διατήρησε το προβάδισμα της στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (48-40).

Η Ρωσική ομάδα ανέβασε ρυθμούς στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 19-12 προσπέρασε στο σκορ, αλλά η Άλμπα Βερολίνου διατήρησε για ένα πόντο το προβάδισμα της στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-59). Η Ούνικς Καζάν πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 26-11, κατάφερε να επικρατήσει της Άλμπα Βερολίνου με 85-71.

Από την Ούνικς Καζάν διακρίθηκαν οι Χεζόνια (7ρ. και πέντε ασίστ) και Μπράουν (9 ασίστ και 5ρ.) με 22 και 21 πόντους αντίστοιχα. Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισαν οι Κουμαιντζι (12ρ.) και Σμιθ με 12 πόντους έκαστος, με τον Σίκμα να σκοράρει έντεκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 13-26, 40-48, 59-60, 85-71