ΤΣΣΚΑ-Ζενίτ 77-67: Με ασταμάτητο Σενγκέλια

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας υπό τις οδηγίες του κόουτς Δημήτρη Ιτούδη,  είχε τον πρώτο λόγο στο προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφερε να νικήσει την Ζενίτ με 77-67 και να ανέβει στο 2-1, με την ομάδα από την Αγία Πετρούπολη να έχει το ίδιο ρεκόρ.

Η ΤΣΣΚΑ πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με εφτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-14). Αν και η Ζενίτ μείωσε ακόμη και στο ένα πόντο (28-27, 17'), η ομάδα από την Μόσχα βρήκε απαντήσεις και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (36-31).

Αν και η ομάδα από την Αγία Πετρούπολη ισοφάρισε στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους (38-38, 24'), οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με εφτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (59-52). Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Ζενίτ με 77-67.

Από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας ξεχώρισαν οι Σενγκέλια (8ρ.) και Κλάιμπερν (7ρ.) με 33 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Ζενίτ διακρίθηκαν οι Λόιντ και Κουλάγκιν με 19 και οχτώ πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-14, 36-31, 59-52, 77-67