Ζαλγκίρις-Λοκομοτίβ Κουμπάν 69-76: Ο Λοβέρν δεν ήταν αρκετός για τους πράσινους

Η Λοκομοτίβ Κουμπάν επικράτησε της Ζαλγκίρις Κάουνας με 76-69 σε φιλική αναμέτρηση για το τουρνούα Gloria Cup.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Λοκομοτίβ να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-18). Έτσι συνεχίστηκε ο αγώνας και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την ομάδα από το Κουμπάν να προηγείται με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-34).

Η Λοκομοτίβ Κουμπάν πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους με ένα επί μέρους σκορ 19-11 και προηγήθηκε με 14 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (59-45). Παρότι η Ζαλγκίρις πίεσε στην τέταρτη περίοδο και έκανε ένα επί μέρους σκορ 24-17, η Λοκομοτίβ Κουμπάν διαχειρίστηκε αποτελεσματικά την κατάσταση και νίκησε με 76-69 στην φιλική αναμέτρηση.

Μότλεϊ με 21 πόντους και Τόμπσον με 18, ήταν οι κορυφαίοι από πλευράς Λοκομοτίβ Κουμπάν, ενώ για την Ζαλγκίρις, ο Λοβέρν είχε 17 πόντους, ο Μουντιέι 11 και ο Κάβανο 9.

Δεκάλεπτα: 18-20, 34-40, 45-59, 69-76