Μπασκόνια-Φουενλαμπράδα 88-72: Έκλεισαν με νίκη τις υποχρεώσεις τους οι Βάσκοι στο τουρνουά της Χετάφε

Η Μπασκόνια επικράτησε της Φουενλαμπράδα με 88-72 και έκλεισε με νίκη τις υποχρεώσεις της στο τουρνουά της Χετάφε.

H Mπασκόνια πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά και προηγήθηκε με εφτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-17). Οι Βάσκοι διεύρυναν το προβάδισμα τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και πήραν προβάδισμα με 13 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-31).

Η Φουενλαμπράδα αντέδρασε στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, αλλά η ομάδα από την Βιτόρια διατήρησε την διαφορά στους 13 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-54). Η Μπασκόνια συνέχιζε να ανεβάζει την διαφορά στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Φουενλαμπράδα με 88-72.

Από την Μπασκόνια ξεχώρισαν οι Ένοχ και Νόκο με 23 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Φουενλαμπράδα διακρίθηκε ο Μέιντλ με 16 πόντους, με τους Εγιέκα και Τσίτχαμ να σκοράρουν από 14 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 24-17, 44-31, 67-54, 88-72

20-14, 23-23, 21-18