Φενερμπαχτσέ - ΤΣΣΚΑ 68-85: Με σκούπα στο Final-4

H ΤΣΣΚΑ ανέβασε ρυθμό μετά το δεύτερο δεκάλεπτο και χωρίς να ανησυχήσει καθόλου κατάφερε να κάνει το 3-0 και να γίνει η πρώτη ομάδα που θα βρεθεί στο final-4.

Εντυπωσιακά ξεκίνησε το παιχνίδι η Φενερμπαχτσέ αφου προγήθηκε με 12 πόντους (12-0, 3') , από εκείνη την στιγμή και ύστερα ξεκίνησε η αντεπίθεση των Μοσχοβιτών που σιγα-σιγά άρχισαν να μαζεύουν την διαφορά και κατάφεραν να περάσουν μπροστά πριν το ημίχρονο (35-36,17΄). Μετά την ανάπαυλα το σύνολο του Δημήτρη Ιτούδη μπήκε με φουλ τις μηχανές αφού είχε καταφέρει να ανατρέψει το σκορ και με ένα επιμέρους σκορ 11-27 εκτόξευσε  την διαφορά στους 21 πόντους (50-71,30΄). Τυπική ήταν η διαδικασία στο τελευταίο μέρος, με τους Τούρκους να μην μπορούν να αντιδράσουν και τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στην εύκολη νίκη με 85-68.

Για τους νικητές την διαφορά έκανε ο Κλάιμπερν με 34 πόντους και ακολούθησε ο Λούντμπεργκ με 22 πόντους.

Για τους ηττημένους ξεχώρισεο Ντε Κολό με 22 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 24-17, 39-44, 50,71, 68-85