Φενέρμπαχτσε - Μπαρτσελόνα 73-82 : Εξασφάλισαν την πρωτιά οι Μπλαουγκράνα

Η Μπαρτσελόνα πήρε την νίκη (73-82) και ανέβασε το ρεκόρ της στο 24-9 ενώ η Φενέρμπαχτσε έπεσε στο 20-13.

Καμία από τις δύο ομάδες δεν ήταν διατεθειμένη να αφήσει την άλλη να ξεφύγει στο σκορ όπως μαρτυρά και το 25-26 του πρώτου δεκαλέπτου.  Ίδια ήταν η εικόνα του αγώνα και στη δεύτερη περίοδο με τις ομάδες να πορεύονται χέρι-χέρι περνόντας πότε ο ένας μπροστά στο σκορ και πότε ο άλλος. Μετά την ανάπαυλα οι δύο αντίπαλοι συνέχισαν από εκεί που το είχαν αφήσει με τους Μπλαουγκράνα να έχουν περάσει οριακά σε θέση οδηγού (58-62,30').  Στην τελευταία περίοδο οι Καταλανοί ανέβασαν ακόμη περισσότερο το ρυθμό τους και κατάφεραν να φτάσουν στην νίκη με 82-73.