Φενέρμπαχτσε-Μπάγερν 71-75: Από ήττα σε ήττα η ομάδα του Κοκόσκοφ

Μετά την ήττα από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στην παράταση με 78-77, η Φενέρμπαχτσε ενώ είχε προβάδισμα 20 πόντων στο ημίχρονο (45-25), υπέστη ξανά εντός έδρας ήττα αυτή τη φορά από την φορμαρισμένη Μπάγερν Μονάχου με 75-71.

Η Φενέρμπαχτσε μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και πήρε προβάδισμα 19 πόντων στην πρώτη περίοδο (28-9), ενώ βρέθηκε μπροστά με 20 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-25). Η Μπάγερν Μονάχου, η οποία είχε πάρει το "διπλό" κόντρα στην Μακάμπι Τελ Αβιβ την Τετάρτη (14/10) με 85-82, μείωσε στους δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (58-48). Οι Βαυαροί με ένα επί μέρους 27-13 στην τέταρτη περίοδο, πήραν την νίκη κόντρα στην Φενέρμπαχτσε με 75-71, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 3-1, με την τουρκική ομάδα να πέφτει στο 2-2.

Από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκαν οι Βέσελι και Ντε Κολό με 25 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπάγερν Μονάχου ξεχώρισαν οι Λούσιτς και Ρέινολντς με 18 και 17 πόντους.

Περίοδοι: 28-9, 45-25, 58-48, 71-75