Φενέρμπαχτσε- ΤΣΣΚΑ 77-78: Με κορυφαίο τον Κλάιμπερν

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας χρειάστηκε την παράταση και τον "κομβικό" ο Γουίλ Κλάιμπερν, για να νικήσει εκτός έδρας την Φενέρμπαχτσε με 78-77.

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πήρε το προβάδισμα στην πρώτη περίοδο (12-10) και κατάφερε να βρεθεί μπροστά στο τέλος του ημιχρόνου με 32-31.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στην τρίτη περίοδο και πέρασαν μπροστά με ένα πόντο στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (51-49). Στην τέταρτη περίοδο οι δύο ομάδες πάλεψαν για να πάρουν την νίκη. Το τρίποντο του Γουίλ Κλάιμπερν, 16 δευτερόλέπτα πριν την λήξη της κανονικής περιόδου, διαμόρφωσε το σκορ σε 69-69, στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Αν και η ΤΣΣΚΑ πήρε προβάδισμα με τέσσερις πόντους (73-69) στην παράταση, η Φενέρμπαχτσε βρήκε τον τρόπο και προηγήθηκε με 77-75. Η "ομάδα του στρατού" με ένα καλάθι και φάουλ του Κλάιμπερν, 11 δευτερόλεπτα πριν το τέλος της πρώτης παράτασης, διαμορφώνοντας το τελικό 78-77.

Από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκαν οι Ντε Κολό και Έντι με 21 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους νικητές ξεχώρισαν οι Κλάιμπερν και Τζέιμς με 26 και 14 πόντους.

Περίοδοι: 10-12, 31-32, 51-49, 69-69 (κανονική διάρκεια), 77-78 (τέλος της παράτασης)