Ρεάλ-Παρτιζάν 80-95: Διεκόπη στο 38' λεπτό ο αγώνας λόγω σύρραξης, με τους Σέρβους να κάνουν το 2-0

Η Παρτιζάν νίκησε εκτός έδρας την Ρεάλ Μαδρίτης με 95-80 και έκανε το 2-0 στην σειρά των playoffs της Euroleague. Το παιχνίδι δεν ολοκληρώθηκε ποτέ αφού περίπου 2 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, έγινε γενικευμένη πρωτοφανής σύρραξη ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. Η σερβική ομάδα βρίσκεται μια νίκη μακριά από το Final 4 της Euroleague με τα δύο επόμενα παιχνίδια να είναι στην έδρα της.

Σαρωτική η Παρτιζάν στην αρχή του αγώνα και είχε τον πρώτο λόγο, για αυτό και ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-21). Οι "ασπρόμαυροι" είχαν το πάνω χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με σερί πόντων, προηγήθηκαν με 14 πόντους στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (51-37).

Αν και οι μπλάνκος μείωσαν στους πέντε πόντους (57-52) στο 25' λεπτό, η σερβική ομάδα βρήκε απαντήσεις στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με 13 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-62). Η Παρτιζάν διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και έδειχνε να ελέγχει τον αγώνα. Στο 38' λεπτό, μια σύρραξη ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων, ανάγκασε τους διαιτητές να διακόψουν πρόωρα τον αγώνα.

Δεκάλεπτα: 21-31, 37-51, 62-75, 80-95 (διακοπή στο 38' λεπτό)