Περιστέρι-ΠΑΟΚ 91-73: Φιλική επικράτηση για την ομάδα του Σπανούλη

Με 91-73 επικράτησε το Περιστέρι του ΠΑΟΚ σε φιλικό αγώνα στο κλειστό της Τζον Κένεντι για το τουρνουά "Νίκος Φάσουρας" και προκρίθηκε στον τελικό με αντίπαλο την Κλουζ.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στην αρχή του αγώνα και ήταν ισόπαλες στο τέλος του ημιχρόνου (43-43).

Οι κυανοκίτρινοι πάτησαν το γκάζι μετά το 25' λεπτό και δημιούργησαν μια διαφορά ασφαλείας, με αποτέλεσμα να νικήσουν τον ΠΑΟΚ με 91-73.

Από το Περιστέρι διακρίθηκαν οι Φραντσίσκο και Ντέιβις με 24 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από τον ΠΑΟΚ ξεχώρισαν οι Χαντς και Πόλεϊ με 22 και 13 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-23, 43-43, 69-59, 91-73

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ : Τζούστον 6, Μπίλαν 7, Φραντσίσκο 24 (4), Μωραΐτης 15 (3), Ραντάνοβ 1, Πουλιανίτης 4, Ντένμον 7 (1), Κασελάκης 5 (1), Ντέιβις 17 (2), Γκιουζέλης 3 (1), Ζουγρής 2, Σταυρακόπουλος

ΠΑΟΚ: Φράνκε 3 (1), Ντάρκο-Κέλι 7 (1), Ράιλι 5 (1), Τσιακμάς 3 (1), Χαντς 22 (2), Μαργαρίτης 3, Πόλεϊ 13 (3), Σλαφτσάκης 2, Χρηστίδης 1, Καμπερίδης, Σαλούστρος 2, Ρένφρο 12