Χαρ. Τρικούπης - ΠΑΟΚ 69-84: Εύκολη επικράτηση για τους ασπρόμαυρους

Ο ΠΑΟΚ χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα κατάφερε να πάρει την νίκη απέναντι στον Χαρίλαο Τρικούπη με 69-84 και ανέβασε το ρεκόρ του στο 13-9 ενώ η ομάδα του Μεσολόγγίου έπεσε στο 5-17 και αποχαιρέτησε την Basket League με μία ήττα.

Νωθρά ξεκίνησαν το παιχνίδι και οι δύο ομάδες με καμία από τις δύο να μην  μπορεί να πάρει «κεφάλι» στο σκορ. Οι παίκτες του Άρη Λυκογιάννη ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και κατάφεραν να προηγηθούν ακόμα και με 15 πόντους (32-47, 19’). Ίδια ήταν τα πράγματα και μετά την ανάπαυλα με τον ΠΑΟΚ να ελέγχει τον αγώνα και χωρίς να απειληθεί καθόλου από την από την ομάδα του Μεσολογγίου κατά την διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου έφτασε στη νίκη με  84-69.

Τα δεκάλεπτα: 19-22, 36-47 ,48-66, 69-84

On Fire:  Τέρνεν με 12 πόντους για τους νικητές

Η μεγαλύτερη διαφορά:  το +20 του ΠΑΟΚ (57-77, 33')

Ξεχώρισαν:  Για τους νικητές Κακλαμανάκης και Ζερμέιν με 11 πόντους έκαστος. Για την ομάδα του Χαρίλαου ξεχώρισε ο Λάιονς με 14 πόντους.

Διαιτητές: Ζαχαρής-Κωσταντινόπουλος- Σπυρόπουλος